Пакування

Пакування - це процес створення пакунка для програмного забезпечення або бібліотеки, щоб його можна було встановити у дистрибутиві. Vanilla OS має нетрадиційну кореневу файлову систему, що вимагає певних міркувань та настанов, яких слід дотримуватися.

Коли пакувати?

Vanilla OS є транзакційним дистрибутивом, що означає, що вона отримує оновлення за допомогою транзакцій. Цим процесом керує ABRoot, яка вимагає перезавантаження для застосування змін. Це означає, що користувачеві доведеться перезавантажувати систему після встановлення пакунка, а це не є ідеальним варіантом. Крім того, кореневий розділ дуже малий, це зроблено навмисно, щоб запобігти встановленню користувачем надто великої кількості пакунків, що може призвести до вразливостей у системі безпеки та складності під час виконання транзакцій.

З цих причин рекомендується пакувати лише необхідне програмне забезпечення та бібліотеки. Щоб краще зрозуміти, що є необхідним, ви можете ознайомитися з наступною таблицею:

Програмне забезпечення Необхідне Причина
Chromium Ні Це веббраузер, який не є необхідним для системи й може бути встановлений за допомогою Apx, Flatpak, Snap або AppImage.
fuse Так Це драйвер пристрою, необхідний для роботи AppImage, який також має бути встановлений поза контейнером Apx.
GIMP Ні Це графічний редактор, який не є необхідним для системи та може бути встановлений за допомогою Apx, Flatpak, Snap або AppImage.

Посібник з пакування

Цей розділ складається з декількох підрозділів, кожен з яких описує окремий аспект процесу пакування.

Присвоєння назви

Немає жодних обмежень щодо назви пакунку, але рекомендується використовувати ту саму назву, що й висхідний проєкт. Тобто, якщо висхідний проєкт має назву foo, пакунок має називатися foo, а не bar. Це важливо, оскільки це дозволяє користувачеві легко ідентифікувати пакунок.

Керування версіями

Версія пакунка має збігатися з версією висхідного проєкту, з незначними змінами, якщо це необхідно. Наприклад, якщо попередня версія 1.2.3, версія пакунка має бути 1.2.3, а не 2.0.0. Якщо пакунок має деякі незначні зміни, версія повинна бути 1.2.3-1, 1.2.3-2 і т.д. Версія ніколи не повинна бути попередньою або наступною за попередньою версією.

Сховище

Деякі програми потребують багато місця для зберігання даних, і це може бути проблемою для Vanilla OS, яка має невеликий кореневий розділ. Якщо програму не можна встановити у контейнер Apx або будь-яким іншим способом, рекомендується відредагувати його поведінку, щоб розмістити дані у домашньому каталозі користувача або у розділі /home. розділі, який має набагато більше місця для зберігання даних.

Це також є гарною практикою, оскільки дозволяє користувачеві легко створювати резервні копії даних програми, а також легко видалити програму без втрати даних.

Автори

Спільнота Vanilla OS
Переклад: Сапуцький Петро (@voxelin)